Anchor text

Anchor text je slovo nebo slovní spojení, které odkazuje na jinou webovou stránku. Jeho cílem je usnadnit čtení textů a nahradit mnohdy dlouhé URL adresy.

Obvykle jej poznáte podle odlišné barvy a podtržení (ve výchozí podobě, nebo po najetí myší). Tím dává jasně najevo, že je možné na něj kliknout a dozvědět se více. Anchor text je vždy dobré zakomponovat do věty tak, aby bylo ihned jasné, co se zákazník dozví, když na odkaz klikne.

Příklad:

Hypertextový odkaz: https://danielkovalcik.cz/seo-sluzby/

Text: SEO služby

Anchor text: SEO služby

HTML zápis anchor textu

<a href="https://danielkovalcik.cz/seo-sluzby/">SEO služby</a>

Význam z hlediska SEO

Přesný popis odkazů ocení nejen návštěvníci, ale také vyhledávače. V rámci optimalizace pro vyhledávače totiž může vhodný anchor text vylepšit pozice ve výsledcích vyhledávání u webu, na který odkazuje.

Druhy anchor textu:

  • Brandový – danielkovalcik.cz
  • Obecný – ZDE
  • Holý – http://www.danielkovalcik.cz
  • Obrazový – anchor text je umístěný v ALT tagu
  • S klíčovými slovy – podívejte se na mé SEO služby a neváhejte se mi ozvat

Co na mou práci říkají klienti ?

Daniel je odborník ve svém oboru. Dokáže poradit se vším co se týká SEO v eshopu. Jeho vyjadřování a rady byly jasné a srozumitelné. Konzultace s ním byla velmi přínosná a pomohla našemu webu, mimojiné také v lepším umístění ve vyhledávačích Google a Seznam.
Jana Musialková MuroňováPodnikatelka a lektorka, www.pesar.cz
Díky SEO od Dana se nám zvýšila organická návštěvnost na webu a tím se snížily náklady na PPC. Když je potřeba něco probrat tak jedině u piva. Lidský přístup a super komunikace. Maximálně doporučuji!
Patrik BartošMajitel, doveztodal.cz
“Oceňuji vaší trpělivost, kterou s tímto projektem máte; jste velice ochotný věci vysvětlit a doplnit, transparentní, pracujete rychle a to co řeknete, tak dodržíte...dokumentace je přehledná, zvládáte i požadavek v angličtině, čehož si cením…”
Lucie ŠtancováProjektová manažerka, www.sarvodayayogaschool.com
Zkušený SEO odborník, který rozumí svému oboru a efektivně pomáhá svým klientům. Líbí se mi jeho názory, které spolu často sdílíme. Rád ho doporučuji dále.
Tomáš StýskalaSEO konzultant, seokonzult.cz
S Danielem spolupracuji hlavně v SEO oblasti, kde má velmi dobré postřehy a nápady na zlepšování, které mají reálný dopad. Nejvíce mi pomáhá při rozvíjení SEO nástroje SEMOR.cz
Vít MichalekMajitel i vývojář, semor.cz

Nezávazné nacenění SEO služeb

Chcete získat zákazníky? Buďte na internetu vidět!
Pomohu vám budovat značku ve vyhledávání dlouhodobě.
Napište mi, jaké jsou vaše cíle.

E - MAIL

kovalcik.daniel@email.cz

Mobilní telefon

+420 605 022 490