Sitemap – mapa webu

Sitemap neboli mapa webu či mapa stránek je hierarchicky uspořádaný seznam, který vyhledávačům usnadňuje procházení webu a indexaci jednotlivých stránek.

K čemu sitemap slouží

Primárně se sitemap používá k přidávání stránek do vyhledávače. Je to ale pouhý doplněk, což znamená, že pomocí mapy webu nelze vylepšit pozice ve výsledcích vyhledávání. K tomu slouží copywriting, SEO a další marketingové disciplíny.

V minulosti se sitemap nacházela v patičce webu. Nyní se vkládá ve formátu XML nejčastěji  do Google Search Console – nástroje pro správu a sledování umístění ve výsledcích vyhledávání. Výhodou je, že zde odhalíte možné chyby na webu či nenalezené URL stránky přes interní a externí odkazy.

Z čeho se sitemap skládá:

  • <urlset> – základní element, kdy vše musí být uvnitř (povinný údaj),
  • <url> – obalovací element pro jednotlivé položky sitemapy (povinný údaj),
  • <loc> (CO a KDE) – do něj se vkládá úplná URL adresa stránky (povinný údaj),
  • <lastmod> (KDY) – udává datum poslední modifikace stránky,
  • <changefreq> (JAK ČASTO) – informuje o tom, jak často se mění obsah stránky a jak často ji mají vyhledávací roboti navštívit (daily, weekly, monthly…),
  • <priority> (DŮLEŽITOST) – určuje prioritu dané stránky (1.0 označuje nejvyšší důležitost).

Co na mou práci říkají klienti ?

Daniel je odborník ve svém oboru. Dokáže poradit se vším co se týká SEO v eshopu. Jeho vyjadřování a rady byly jasné a srozumitelné. Konzultace s ním byla velmi přínosná a pomohla našemu webu, mimojiné také v lepším umístění ve vyhledávačích Google a Seznam.
Jana Musialková MuroňováPodnikatelka a lektorka, www.pesar.cz
Díky SEO od Dana se nám zvýšila organická návštěvnost na webu a tím se snížily náklady na PPC. Když je potřeba něco probrat tak jedině u piva. Lidský přístup a super komunikace. Maximálně doporučuji!
Patrik BartošMajitel, doveztodal.cz
“Oceňuji vaší trpělivost, kterou s tímto projektem máte; jste velice ochotný věci vysvětlit a doplnit, transparentní, pracujete rychle a to co řeknete, tak dodržíte...dokumentace je přehledná, zvládáte i požadavek v angličtině, čehož si cením…”
Lucie ŠtancováProjektová manažerka, www.sarvodayayogaschool.com
Zkušený SEO odborník, který rozumí svému oboru a efektivně pomáhá svým klientům. Líbí se mi jeho názory, které spolu často sdílíme. Rád ho doporučuji dále.
Tomáš StýskalaSEO konzultant, seokonzult.cz
S Danielem spolupracuji hlavně v SEO oblasti, kde má velmi dobré postřehy a nápady na zlepšování, které mají reálný dopad. Nejvíce mi pomáhá při rozvíjení SEO nástroje SEMOR.cz
Vít MichalekMajitel i vývojář, semor.cz

Nezávazné nacenění SEO služeb

Chcete získat zákazníky? Buďte na internetu vidět!
Pomohu vám budovat značku ve vyhledávání dlouhodobě.
Napište mi, jaké jsou vaše cíle.

E - MAIL

kovalcik.daniel@email.cz

Mobilní telefon

+420 605 022 490